روان کننده

روانکار خودرو

روانکار خودرو :  ماده ای جامد، نیمه جامد، مایع و گاز است که برای کاهش اصطکاک بین دو سطح در بین آنها قرار می گیرد و مهمترین آنها روغن های روانکار می باشند، پس روانکار یا روانکاری یعنی کاهش اصطکاک بین دو سطح با استفاده از یک ماده روانکار.

روانکار سیمهای خودرو محصولی هستند که به صورت مایع قرار دارند و برای کاهش اصطکاک در خودروها و سیم های خودرو مورد استفاده قرار می گیرند. عدم استفاده صحیح در روانکاری سیم های خودرو می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به بار آورد. بنابراین توصیه می‌شود از روانکار سیمهای خودرو با کیفیت و معتبر خریداری کنید.

اگر شما دوستان عزیز روغن های خودرو خود را به موقع عوض کنید، قطعات خودرو به ویژه سیم های خودرو شما دیرتر نیاز به تعویض خواهند داشت و خودروی شما بهتر کار می کند و هزینه‌ای برای شما به بار نمی آورد. بعد از روانکاری سیم های خودرو اصطکاک مالشی کاهش پیدا خواهد کرد و حرکت سیم ها روان تر خواهد شد و سیم های خودرو انعطاف پذیر تر خواهد شد و همچنین رشته‌های مختلف آنها به سادگی حرکت می کنند.

روانکاری سیم‌های خودرو چیست ؟

روانکاری سیم ماشین به این صورت است که هنگامی که دو سطح در تماس با یکدیگر هستند و نسبت به هم در حال حرکت می باشند، اصطکاک در سطح آنها ایجاد می‌شود و در نتیجه دچار ساییدگی می‌شوند و روانکار سیم های خودرو برای جلوگیری از این اصطکاک تولید شده است و باعث طول عمر بیشتر این سیم ها در خودرو ها می شود.

سیم های ماشین نیز مانند تمامی تجهیزات در صنعت برای افزایش طول عمر و بهبود کارایی نیاز به روانکاری دارند، به همین علت باید این تجهیزات را در مدت زمان مشخص و به صورت دقیق روغنکاری کرد تا کارایی آن با افت مواجه نشود.

سیم های خودرو از به هم بافته شدن چندین و چند سیم فولادی تشکیل شده است و مقاومت بسیار بالایی دارند اما این سیم ها برای بهبود در کارایی نیاز دارند تا به صورت مرتب مورد بررسی و نگهداری قرار بگیرند. بنابراین بهترین راه برای افزایش طول عمر سیم های ماشین و نگهداری از آنها، روغن کاری کردن است.

روانکارها گزینه بسیار مناسبی برای سیم های ماشین هستند تا طول عمر بیشتری داشته باشند. با استفاده از روانکار سیم ماشین می توان از آنها در برابر خوردگی و فرسودگی جلوگیری کرد. این سیم ها به صورت مستقیم در معرض رطوبت، آب، گرد و خاک و غیره هستند که به راحتی می‌توانند باعث خوردگی و زنگ زدگی سیم ها شوند.

پیشنهاد می کنیم که مقاله روانکارهای تخصصی صنعت خودرو را نیز دنبال نمایید.

انواع روانکار خودرو

هم اکنون سعی داریم در مورد انواع روانکار خودرو اطلاعات بیشتری کسب کنیم. بی تردید انتخاب یک روانکار مرغوب و با کیفیت می تواند طول عمر قطعات داخلی را افزایش دهد و در طولانی مدت، موجب کاهش هزینه های اضافی شود. روانکاری خودرو انواع مختلفی دارد از جمله روانکار دنده ها، روانکار سیم ها، روانکار موتور ها، روغن های هیدرولیک و غیره که روغن های موتور خودرو که به طور مشخص در انواع موتور های بنزینی، گازوئیلی به منظور روانکاری قطعات داخلی موتور مورد استفاده قرار می گیرند ، یکی از پرکاربرد ترین انواع روانکار ها می باشند‌.

روانکار هیدرولیک برای انتقال قدرت و حرکت به وسیله فشار و جریان مورد استفاده قرار می گیرد. در یک سیستم هیدرولیکی، روانکار هیدرولیکی از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر زیادی بر راندمان سیستم دارد و گفته می شود که مهم ترین ویژگی روغن های هیدرولیک، با کیفیت بودن آنها است و در برابر اکسیداسیون و گرما مقاوم می باشند.

روانکار های دنده خودرو برای افزایش گشتاور، تغییر سرعت و همچنین تغییر جهت حرکت مورد استفاده قرار می گیرند که شامل دیفرانسیل ها، انتقال دهنده ها، گردنده ها و افزایش دهنده های قدرت می باشد. تمامی این قطعات و اجزاء نیاز به روانکار دارند. امروزه صنعت روانکاری تبدیل به یک بخش مهم از توسعه صنایع ماشینی و صنایع مربوط به آن شده است.

استفاده از روانکار ها در بهینه سازی مصرف و حفظ منابع تجدید ناپذیر و همچنین رعایت الزامات زیست محیطی کمک زیادی می‌کند. برای جلوگیری از فرسایش و از کار افتادگی زودرس ماشین‌ آلات و خودروها، بیشترین بازده مکانیکی در حداقل زمان، وجود یک برنامه روانکاری مناسب و.. جزو مهم ترین شرایط مورد نیاز خواهد بود.

روغن ها مهم ترین روانکارهای مایع هستند که جایگاه خاصی در انواع روانکار ها ایفا می‌کنند و در خودروها کاربرد زیادی دارند.

ویژگی های روانکار خودرو

روانکار خودرو باید دارای ویژگی های مشخصی باشد تا بتوان از آن استفاده کرد، یعنی از هر روغنی برای روانکاری سیم های خودرو نمی توانید استفاده کنید. از مهمترین ویژگی‌ روانکار خودرو می توان به خاصیت آنها جهت استفاده در سیستم های کششی اشاره کرد.

یکی دیگر از ویژگی روانکار خودرو این است که در برابر تبخیر شدن مقاومت دارد. این محصول هیچ گونه خاصیت قلیایی یا اسیدی ندارد، عملکرد عالی ضد سایش دارد، محافظت خوب در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارد، آزادسازی کنترل شده دارد، خواص روانکاری متعادل برای عمر طولانی‌ تر، طراحی شده برای سیستم های خودرو و.. از دیگر ویژگی این محصول هستند.

این نوع روانکار دارای سطح کیفی SN است، این نوع روانکار خودرو نیمه سنتزی می باشد و قیمت ارزان تری نسبت به روانکارهای دیگر دارد. این محصول اصطکاک و ساییدگی را به حداقل می رساند.

روانکار خودرو ویژگی های دیگری دارد نظیر هدایت الکتریکی کمتر، تحمل دمای کارکرد بیشتر، قدرت انتقال حرارت و غیره. استفاده از خودروها بدون روانکارها امکان پذیر نمی باشد و خسارت های زیادی به بار می‌آورد.

پیشنهاد می کنیم مقاله گریس خودرو را ننیز دنبال نمایید.

اهمیت روانکاری سیم‌های خودرو

مزایای روانکاری خودرو بسیار زیاد است. روانکاری سیم های خودرو اهمیت زیادی دارد و حتما هر چند روز به روغن خودرو خود توجه کنید و مورد بررسی قرار دهید و برای تعویض آن اقدام کنید. روانکاری خودرو مزایای زیادی دارد از جمله افزایش کیفیت قطعات و جلوگیری از خوردگی، سایش و زنگ زدگی و…

از مزایای دیگر استفاده از این محصول پاک کنندگی سطح قطعات و تعلیق ناخالصی های روی سطوح می باشد و برای خنک کاری و جلوگیری از افزایش شدید حرارت قطعات می شود. استفاده از روانکار سیم های خودرو باعث آب بندی سیستم ها نیز می شود.

از دیگر مزایای استفاده از این روغن ها کاهش بار وارده به سطحوح در تماس نیز می‌شود. بنابراین از اهمیت دیگر روانکاری، انتقال انرژی هیدرولیکی است، پس نتیجه می گیریم برای صرفه جویی از هزینه ها و درست استفاده کردن از خودروهای خود حتماً به روانکاری آن دقت کنیم و برای جلوگیری از اصطکاک قطعات خودرو از روغن های با کیفیت و مرغوب استفاده کنیم.

روانکار ها نیز در برندهای مختلف تولید شده اند و امروزه این محصول در مراکز فروش از خرید و فروش بالایی برخوردار است و در بین مردم اهمیت زیادی دارد. در صنایع مختلف جهت کاهش سایش و خوردگی قطعات از روانکارها استفاده می کنند.

بنابراین روانکارها به موادی گفته می شود که باعث کاهش اصطکاک، خوردگی و ساییدگی بین قطعات می‌شوند و یک ماده بسیار مهم و کاربردی می باشند و وظیفه اصلی روانکارها، روان کنندگی قطعات می باشد.

نحوه انتخاب بهترین روانکار خودرو

روانکار خودرو به عنوان یک ترکیب چند منظوره نقش مهم و اساسی در کارکرد مطمئن موتور خودرو دارد و سعی کنید در انتخاب بهترین روانکار خودرو دقت کنید. اهمیت وجود روانکار یا روغن خودرو به حدی زیاد است که جزو ملزومات هر خودرویی محسوب می‌شود و همچنین بدون روانکار عملاً امکان حرکت از خودرو سلب می شود.

به طور کلی در انتخاب بهترین روانکار خودرو باید بدانیم که هر روغن موتوری حاصل ترکیب مواد اصلی شامل روغن پایه و مواد افزودنی است و سعی کنید در انتخاب این محصول از برند های معتبر و معروف استفاده کنید و گول قیمت پایین محصول را نخورید و از روانکارهای با کیفیت استفاده کنید.

این محصول با استانداردهای لازم تولید شده است و در انتخاب این روانکار به استاندارد بودن آن نیز بر روی جعبه توجه کنید. به طور کلی برای انتخاب بهترین روانکار خودرو پارامترها و عوامل گوناگونی را باید مدنظر قرار دهید. یک روانکار خوب و مرغوب دارای ضریب اصطکاک بسیار پایین بوده و توانایی روانکاری بخش های مختلف موتور را داراست. ضمنا دوده و ترکیبات حاصل از تجزیه روغن و نیز سایش و به طور کلی رسوبات بین قطعات باید توسط روغن پاک شود.

همچنین بهترین روانکار خودرو باید علاوه بر سازگاری با ترکیبات پلیمری موجود، دارای اثرات بازدارندگی خوبی در مقابل خوردگی و زنگ زدگی و سایش داشته باشد. روانکار خودرو غلظت بالایی دارد و این نکته نیز در انتخاب بهترین روانکار خودرو حائز اهمیت است.

قیمت روانکار خودرو

قیمت روانکار خودرو در مرحله اول تحت تاثیر قیمت ارز نفت و میزان عرضه و تقاضای بازار قرار دارد و به واسطه نوسانات و متغیر بودن فاکتورهای روانکار خودرو ثابت نمی باشد و همواره به روز رسانی می شود. بنابراین برای مشاهده خرید و استعلام قیمت به روز انواع روانکارهای خودرو بهتر است با نمایندگی های معتبر یا عاملیت های فروش تماس برقرار کنید.

از جمله موارد دیگری که بر قیمت روغن کاری ماشین ها و خودروها تاثیر می گذارد، نوع کاربرد روانکارها، نوع برند، نوع بسته بندی روانکار خودرو، شماره و مشخصات فنی، نحوه فروش روانکارها، میزان بهره مندی روانکارها از مواد افزونی و ضد سایش، ضد خوردگی

و ضد زنگ زدگی، گران نوری یا ویسکوزیته، فشار، سرعت و درجه حرارت عملکردی سیستم، میزان سازگاری روانکارها با مواد تشکیل دهنده، میزان طول عمر و دوام روانکارها، نحوه رفتار روانکارها در دماهای مختلف و.. می‌توان اشاره کرد.

خرید و فروش روانکارهای خودرو در مکان های گوناگون به صورت حضوری و آنلاین انجام می شود که در همین مکان ها می توان از قیمت به روز این دسته از روانکارها کسب آگاهی کرد.

شما دوستان عزیز هنگام خرید باید به منظور جلوگیری از خرید تقلبی اطمینان داشته باشید، سپس اقدام به خرید کنید.

روغن های خودرو یکی از مهم‌ترین اجزای خودرو هستند که باید برای سلامت موتور و قطعات دیگر خودرو حتماً باید از آن استفاده کرد و کیفیت و نوع روانکارها بسیار مهم می باشند. به طور کلی روانکار ها را در یک نگاه می‌توان به دو دسته بزرگ روانکارهای خودرو و روانکارهای صنعتی تقسیم کرد که هر کدام قیمت های مخصوص به خود را دارند.

شما دوستان عزیز برای استفاده از روانکارها با متخصصین و مشاورین ما در سایت مشورت کنید و از اطلاعات درست و کامل آن ها بهره مند شوید. خرید عمده و کلی روانکارها در سایت ما انجام می شود و ما این محصول را با کیفیت عالی در اختیار مصرف کنندگان می رسانیم.

هدف ما از توزیع و پخش این محصول رضایت مشتریان است و در تلاش هستیم سفارشات بیشتر از این محصول را بر عهده بگیریم. شما می توانید از نمایندگی های فروش ما این محصول را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *