آواس آلمان

جدا کننده آفینیتی

null

جدا کننده آفینیتی : سیستم آفینیتی آواس تنها با استفاده از روشهای فیزیکی و فیزیکی کوانتومی ، با حذف امولسیون های ناپایدار، باقیمانده روغن­ها و مواد محلول ، سبب می شود تا تشکیل لجن و مصرف مواد شیمیایی در مرحله بعد (سیستم فلوتیشن) تا 75%  کاهش پیدا کند .

در این سیستم خروج روغن/نفت از امولسیون های ناپایدار سبب حرکت آنها  به طرف لایه روغنی در سطح بالای سیستم آفینیتی شده، و روغن از سطح گرفته می شود.

اشباع کننده Saturator

Saturator تولید شده توسط  AWAS مخلوط هوا و آب را اشباع می کند و بر ساختار آب تأثیر می گذارد به طوری که عملکرد تصفیه سیستم به میزان قابل توجهی بهبود می یابد.

مزایاجدا کننده آفینیتی:

تکنولوژی ویژه برای تولید بهترین حباب های ریز

100٪ اشباع مخلوط هوا و آب

بالاترین عملکرد تصفیه

بازسازی مولکولهای آب با استفاده از فناوری  UV-A ویژه


عملکرد جدا کننده روغن  آفینیتی آواس بر اساس عناصر و اصول فیزیکی زیر است

جریان فاضلاب به اشباع کننده تغذیه می شود ، جایی که بسته به کاربرد آن توسط هوا یا به صورت اختیاری توسط گاز دیگری تحت فشار 4 -6 بار اشباع می شود. با این کار حداکثر میزان اشباع هوا در آب بیش از 50 میلی گرم در لیتر اکسیژن حاصل  می گردد که اثر مثبتی بر روی ساختار سیستم مولکولی آب دارد.

آب زلال ، اشباع شده از هوا یا گاز دیگر ، از فشار خارج می شود. این مطلوب ترین میکرو حباب ها و قطرات را در محدوده 5 – 50 میکرومتر تولید می کند.

سیستم کاهش فشار در حین ورود به مخزن پروسه بهترین ریز حباب ها را تولید می کند (شبیه سازی)

همین مواد به دلیل جاذبه اتمی ، بهم پیوستن و شناور شدن در سطح در یک قیف بلند در(مخزن پروسه آفینیتی) به یکدیگر می پیوندند.

لایه فوقانی که از هیدروکربن / روغن یا امولسیون شناور تشکیل شده است که به نوبه خود همان محصولات جریانی از پایین را به خود جذب می کند (جذب ذرات، آفینیتی). بنابراین ، اکثر امولسیون ها ، روغن های آزاد و هيدروكربن‌های آرماتیک محلول در سطحی که در بالای آفینیتی قرار دارد جمع گردیده و بطور خودکار یا مکانیکی از آن جدا می گردند و به مخزن روغن هدایت می گردند. این لایه همیشه بصورت مستمر در سطح وجود دارد تا مخصوصا همراه مواد ذکر شده در بالارهیدرو کربنها را جذب کرده و بدین صورت از جریان آب فاضلاب جدا نماید.

سطح آب در زیر لبه کانال است. آب خالص تصفیه شده بسته به نیاز بیشتر قابل تصفیه یا تخلیه است. به عنوان مثال ، بر اساس آزمایشات ، در مورد فاضلاب تصفیه خانه پالایشگاهی، ما می توانیم با روش فیزیکی  بیش از 75 درصد از امولسیون ها را به صورت روغن بازیابی کنیم. در آبهای همراه نفت آفینیتی قدرت جداسازی 95 درصد از امولسیونها را دارد. جدا کننده آفینیتی به دلایل ذکر شده در بالا تا 75% در مصرف مواد انعقاد کننده ای که در غیر این صورت باید برای شکستن و جدا سازی امولسیونها استفاده گردند، صرفه جویی کرده و همزمان از تشکیل 75% لجن حاصل از استفاده از این منعقد کننده جلو گیری می نماید.

البته امولسیون های پایداری هم وجود دارد که اکثر آنها فقط از طریق  شیمیایی قابل شکستن و جدا سازی هستند.

پیشنهاد میکنیم مقاله گریس خودرو را نیز دنبال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *