گریس پلوس

گریس پلوس

وقتی صنایع مختلف پیشرفت کردند، در کنار آنها تجهیزاتی نیز روی کار آمدند که توانستند به پیشرفت سریع تر صنایع کمک کنند که یکی از تجهیزات، گریس می باشد که امروزه این محصول توانسته در قطعات و اجزا اتومبیل قرار بگیرد.

گریس ها نقش بسیار موثری در صنایع مختلف دارند به عنوان مثال می توانند در صنعت خودروسازی برای روان کاری قطعات عملکرد عالی از خود نشان دهند و همچنین می توانند به عملکرد قطعات و دستگاه های دیگر کمک کنند و حتی طول عمر قطعات را نیز افزایش می دهند.

انواع مختلفی از گریس ها وجود دارد که هر کدام از آنها به دلیل مواد اولیه با یکدیگر متفاوت می باشند و هر کدام از این گریس ها در صنایع خاصی مورد استفاده قرار می گیرند‌. یکی از کارآمد ترین محصولات گریس پلوس می باشد که قابل مقایسه با گریس های دیگر نمی باشد و می تواند یک عملکرد عالی را به نمایش بگذارد، به عنوان مثال در برابر دما و حرارت پایداری بسیار زیادی دارد، این نوع گریس ضد آب نیز می باشد که باعث کیفیت بالای قطعات و صنعت شده است.

گریس پلوس چیست ؟

گریس مخصوص پلوس ماده ای می باشد که در صنعت های مختلف نقش روانکاری دارد که از نظر غلظت بسیار غلیظ می باشد و رنگ آن کرمی و یا قهوه ای می باشد. این محصول در هنگام تولید، مورد آزمایش های گوناگونی قرار می گیرد و با مواد اولیه درجه یک تولید شده است و از این رو شما می توانید در صنایع مختلف از آن استفاده کنید و از آنجایی که کار اصلی این گریس روانکاری می باشد، شما می توانید کارکرد عالی قطعات و بلبرینگ را مشاهده کنید، بدون اینکه در برابر دما و حرارت های مختلف دچار آسیب شود.

قطعه ای در ماشین وجود دارد به نام پلوس و هنگامی که ماشین در حال حرکت می باشد، دمای ان به ۱۴۰ تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد که شما با استفاده از گریس مخصوص این قطعه می‌توانید دما و حرارت آن را کاهش دهید تا خسارت‌های جبران‌ناپذیری به پلوس با قطعات دیگر وارد نشود.پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین گریس های صنایع غذایی را دنبا کنید

ویژگی های گریس پلوس

ویژگی هایی در این محصول وجود دارد که اگر شما از آن استفاده نکنید قطعاً اتفاق‌هایی برای محصول شما می افتد، چون این محصول ویژگی های منحصر به فردی دارد که می‌تواند طول عمر قطعات را بالا ببرد و از نظر هزینه بسیار اقتصادی می باشد.

مهم ترین ویژگی که این محصول دارد این است که به صورت جامد و یا نیمه جامد می باشد که همین ویژگی باعث می‌شود در برابر عوامل مختلف از قطعات مانند یک عایق محافظت کند. مواد اولیه ای که در هنگام ساخت این گریس به کار رفته، بسیار با کیفیت می باشد و همین ویژگی باعث می‌شود که گریس در برابر عوامل مختلف از خود واکنش بسیار مناسبی نشان دهد، بدون اینکه کیفیت اولیه خود را از دست بدهد.

از ویژگی های دیگر محصول این است که یک روان کننده بسیار قوی می باشد و مواد اولیه این محصول در هنگام ساخت مورد آزمایش قرار گرفته اند و از آنجایی که این محصول ضد آب می باشد، میتواند از نفوذ آب و رطوبت به قطعات جلوگیری کند.

اهمیت و کاربرد گریس کاری

می خواهیم به اهمیت و کاربرد گریس کاری ماشین بپردازیم، چون گریس مانند یک غذای سالم برای خودروهای سبک و سنگین می باشد. وقتی شما ماشین ها را گریس کاری می کنید می توانید طول عمر قطعات را افزایش دهید و از بروز فرسودگی و خوردگی جلوگیری کنید.

دقت داشته باشید که گریس کاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چون وقتی شما قطعات را گریس کاری کنید از بروز آلودگی ها و گرد و غبار روی قطعات جلوگیری می کنید، چون گریس مانند یک عایق عمل می‌کند و از عملکرد ضعیف و یا خراب شدن قطعات نیز جلوگیری می کند.

اهمیت دیگری که دارد این است که با گریس کاری دیگر نگهداری قطعات بسیار آسان می باشد، بدون اینکه نگران فرسودگی و یا نگران داغ شدن قطعات باشند.

وقتی شما از خودرو استفاده می‌کنید ممکن است در شرایطی مانند رطوبت و یا برخورد مواد شیمیایی و آب با قطعات مواجه شوید، ولی اگر قطعات خودروی خود را گریس کاری کرده باشید می توانند مقاومت زیادی در برابر این عوامل داشته باشند. شما می‌توانید گریس کاری را برای ماشین آلات سنگین و تجهیزات صنعتی و حتی برای خودروهای سواری نیز استفاده کنید و همچنین کاربردهای بسیار زیادی در زمینه های مختلف دارد.

گریس کاربرد بسیار زیادی دارد، به عنوان مثال بسیاری از نیروهای محرک با استفاده از گریس می توانند عملکرد خود را به نمایش بگذارند و یا در آب بندی قطعات و کاسه نمدها مورد استفاده قرار می گیرند.

بزرگترین اهمیتی که شما می توانید با گریس کاری به دست بیاورید این است که از ساییدگی قطعات و اجزا جلوگیری می کنید که این مورد نقش بسیار موثری در گریس کاری دارد، چون اگر قطعات دچار فرسودگی شوند قطعاً در کوتاه ترین زمان به قطعات دیگر نیز آسیب وارد می کنند.پیشنهاد میکنیم حتما مقاله روانکارهای نساجی را دنبال نمایید

بهترین گریس برای پلوس چیست ؟

ما در اینجا می خواهیم به چند مورد از بهترین گریس برای پلوس بپردازیم. از آنجایی که این قطعه نقش بسیار مهمی در صنعت های مختلف دارد، قطعاً باید مورد محافظت قرار بگیرد، پس باید از بهترین گریس ها استفاده کنیم.

گریس آلومینیوم بهترین گزینه می باشد، چون می‌تواند در دمای بسیار بالا از خود عکس العمل عالی نشان دهد و همچنین تحمل بسیار زیادی در برابر آب و رطوبت دارد و به‌راحتی می‌تواند در برابر مواد شیمیایی و افزودنی واکنش خوبی نشان دهد، یعنی دچار زنگ زدگی و یا خوردگی نمی شود.

گریس بنتون یک نمونه دیگر از بهترین گریس برای پلوس می باشد، چون قابلیت غیر قابل ذوب دارد.

نحوه گریس کاری پلوس

گریس کاری پلوس یک کار حرفه‌ای و تخصصی نمی باشد، ولی اگر شما می‌خواهید عملکرد گریس را به خوبی روی این قطعه مشاهده کنید باید نحوه و موارد مصرف ان را بدانید.

در ابتدای کار شما باید گریس مورد نظر را خریداری کنید که بهتر است گریسی که نسوز می باشد و در برابر حرارت بالا مقاومت دارد را انتخاب کنید.

بعد از این مرحله شما باید گریس را در ظرف مخصوص نگهداری کنید و دقت داشته باشید که شما به کمک پمپ گریس به راحتی می توانید گریس کاری را شروع کنید.

قبل از اینکه شروع به گریس کاری باید قطعه را به خوبی تمیز کنید تا هرگونه گرد و غبار وجود از بین برود. بعد از این مرحله شما میتوانید پمپ گریس را به مکان مورد نظر نزدیک کنید و قطعه پلوس را به‌خوبی روغن کاری کنید. دقت داشته باشید که از گریس های باکیفیت استفاده کنید ،چون بعضی از گریس ها فاسد شده اند که نه تنها به روانکاری و سرعت عمل این قطعه کمک نمی‌کنند، بلکه کارکرد آن را نیز کاهش می دهند.

برای گریس کاری باید نکات زیادی را رعایت کنید که یکی از موارد این است که حتماً خودرو را با جک های پایدار بالا ببرید تا بتوانید قطعه را به خوبی مشاهده کنید و در این هنگام تمام موارد ایمنی را رعایت کنید تا آسیبی به شما وارد نشود. در هنگام گریس کاری توجه داشته باشید که قطعه مورد نظر را بیش از اندازه روانکاری نکنید، چون ممکن است از حرکت قطعات جلوگیری کند.

دلایل خرابی پلوس

پلوس یکی از مهم ترین قطعات خودرو می باشد که وظیفه اصلی آن انتقال انرژی به چرخ ها می باشد و اگر این قطعه دچار خرابی شود، قطعاً می‌تواند به عملکرد قطعات دیگر خلل وارد کند، از این رو شما باید دلایلی که باعث خرابی این قطعه می شود را بدانید تا از بروز این خرابی ها جلوگیری کنید.

یکی از مهمترین دلایلی که ممکن است شما در کوتاه ترین زمان با خرابی این قطعه مواجه شوید، این است که شما در هنگام رانندگی از دنده به خوبی استفاده نمی کنید و یا ممکن است که به درستی از ترمز دستی و ترمز استفاده نکنید که این بزرگترین و مهمترین دلیل برای خرابی این قطعه می باشد.

در هنگام رانندگی باید از فرمان به خوبی استفاده کنید، یعنی اگر شما حرکات بی مورد را روی فرمان انجام دهید قطعا این قطعه می تواند کارکرد خود را از دست دهد. شما باید دلایل خرابی این قطعه را بدانید و سریع مشکل را برطرف کنید، چون اگر زودهنگام به درست کردن این قطعه نپردازید، می‌توانید با خطراتی از جمله قفل شدن چرخ و یا فرمان مواجه شوید و همچنین ممکن است محفظه ساچمه ها نیز از بین برود.

یکی دیگر از بهترین گریس ها برای این قطعه، گریس کلسیم می‌باشد که از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می‌باشد و می‌تواند دمای ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد تحمل کند و همچنین در برابر نفوذ آب نیز به خوبی عمل می کند.

نوع دیگری از گریس که بتواند در برابر آب و خرابی و یا حتی نرم شدن مقاومت بسیار زیادی نشان دهد، گریس لیتیوم می باشد که این گریس از نظر تحقیقات بهترین گریس برای پلوس به حساب می اید.

قیمت گریس پلوس

قیمت گریس پلوس به عوامل مختلفی بستگی دارد و از آنجایی که کیفیت همیشه حرف اول را می‌زند، قطعاً در کنار کیفیت، قیمت مناسب مشتریان را برای خرید سوق می دهد. امروزه این محصول در ظرف ها و بسته بندی های مختلفی به فروش می رسد که هر کدام از آنها از نظر وزن و کیفیت با یکدیگر متفاوت می باشند و شما بنابر نیاز خود می توانید وزن دلخواه خود را خریداری کنید پس این عامل می تواند روی قیمت تاثیر داشته باشد.

مکانی که شما این محصول را خریداری می کنید نقش بسیار موثری روی قیمت دارد، چون بعضی از فروشندگان نه تنها به مشتریان در هنگام خرید کمک نمی کنند، بلکه به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند.

گریس ها در برند و مارک های مختلفی به فروش می رسد که هر کدام از آنها در کارخانه های مجزا تولید می شوند که قطعاً کیفیت آن ها نیز با یکدیگر متفاوت هستند، پس برند و مارک می تواند یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار باشد.

مواد اولیه این محصول ممکن است که با افزایش قیمت مواجه شوند که این عامل می تواند روی قیمت تاثیر گذار باشد ، چون بعضی از مواد اولیه از کشورهای دیگر صادر می شود و به دلیل ایجاد تورم و نوسانات موجود در بازار، شما نمی توانید این محصول را با قیمت ثابت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *